Mój Bohater Palace – edukacja dla młodzieży

Andrzej Bałaś Masny

Zachowanie pamięci o ludziach i wydarzeniach z okresu II wojny światowej to nasz obowiązek. Uświadomienie dzieci i młodzieży o ponadczasowych wartościach, przekazanie historii, troska o pamięć powierzoną przyszłym pokoleniom, to nasze wspólne, wielkie zadanie.

Dzięki zaangażowaniu i wsparciu organów administracji samorządowej z terenu powiatu tatrzańskiego, do zakopiańskich szkół już trafiły plakaty oraz ulotki informujące o tworzeniu Muzeum Palace.

Muzeum Tatrzańskie zachęca szkoły do zgłaszania klas, w których przeprowadzimy lekcje muzealne poświęcone tematyce II wojny światowej. Doświadczeni i otwarci edukatorzy Muzeum Palace w przystępny sposób dostosują zakres materiału do możliwość odbiorczych słuchaczy. Podczas prelekcji zaprezentowani zostaną lokalni bohaterzy, którzy o wolność naszego kraju walczyli w każdej wsi i każdej gminie z terenów Podtatrza.

Czy uczniowie naszych szkół znają niespisane historie babci, dziadka czy wujka? Zapraszamy do nawiązania współpracy.

Na fotografii: Pan Andrzej Bałaś Masny, świadek nazistowskich egzekucji w Chochołowie, bohater filmu ekspozycyjnego w tworzonym Muzeum Palace.