Muzeum Tatrzańskie utworzy Muzeum Palace

Muzeum Palace – w Zakopanem powstaje nowy oddział Muzeum Tatrzańskiego

W dawnej placówce Gestapo w Zakopanem powstaje Muzeum Palace, opowiadające o dziejach Podtatrza w trakcie II wojny światowej. Dzięki zaangażowaniu i współpracy szeregu podmiotów już w przyszłym roku zostanie otwarty nowy oddział Muzeum Tatrzańskiego. Utworzenie Muzeum Palace jest możliwe dzięki wsparciu oraz przy współpracy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Małopolskiego, Urzędu Miasta Zakopane oraz Stowarzyszenia Muzeum Walki i Męczeństwa Palace – „Katownia Podhala”. Projekt pn. Utworzenie Muzeum Palace jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

O historii Palace oraz o realizacji projektu mającego na celu utworzenie Muzeum Palace opowiadają zastępcy Dyrektora Muzeum Tatrzańskiego, Katarzyna Para i Michał Murzyn, a także Prezes Stowarzyszenia Muzeum Walki i Męczeństwa „Palace” Katownia Podhala Lucyna Galica – Jurecka.

Film został zrealizowany przez Jan Wierzejskiego i Wojciecha Kozakiewicza, muzykę skomponował Paweł Szamburski.