Zbiórka pamiątek z okresu II wojny światowej

Archiwalne zdjęcie Palace

Wszystkie wspomnienia są cenne, a każda pamiątka jest ważna.

Muzeum Tatrzańskie im dra. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem serdecznie zaprasza do włączenia się w tworzenie Muzeum Palace. Każdy z nas może pomóc zbudować Muzeum Palace poprzez udział w zbiórce pamiątek, przekazywanie świadectw i udzielanie wywiadów na temat II wojny światowej na Podtatrzu.

Eksponaty można przekazywać w drodze darowizny lub udostępnić w czasowy depozyt, Muzeum może także wykonać ich kopię lub digitalizację. Wiemy, że pieczołowicie przechowywane pamiątki rodzinne po bliskich, którzy doświadczyli kataklizmu wojny, są niczym bezcenne relikwie. Gryps z więzienia, list z obozu czy wyblakła fotografia są często utożsamiane z ukochaną osobą. Jesteśmy jednak przekonani, że wspólnie wypracujemy model działania, który pomoże podzielić się świadectwem historii tak, aby pamięć o wydarzeniach z przeszłości bezpiecznie przetrwała w Muzeum Palace.

Zwracamy się również z uprzejmą prośbą o pomoc w odnalezieniu i dotarciu do najstarszych mieszkańców przedwojennego powiatu nowotarskiego, na który rozciągał się dystrykty posterunku Gestapo z Palace, a którzy z pewnością posiadają bezcenne informacje o wydarzeniach mających miejsce podczas II wojny światowej.

We wszystkich czynnościach, związanych z wolą przekazania pamiątek i wspomnień, Muzeum Tatrzańskie oferuje pomoc, jesteśmy do zawsze do Państwa dyspozycji.
Szczegółowe informacje dotyczące Muzeum Palace można uzyskać pod numerem telefonu: + 48 535 602 444, e-mail: palace@muzeumtatrzanskie.pl