Trwają prace nad realizacją projektu pn. UTWORZENIE MUZEUM PALACE

12 stycznia 2022r. w siedzibie Dyrekcji Muzeum Tatrzańskiego, miała miejsce konferencja prasowa informująca o postępach prac nad realizacją projektu pn. UTWORZENIE MUZEUM PALACE.

Podczas konferencji Muzeum Tatrzańskie wyświetliło premierowy pokaz filmu poświęconego Muzeum Palace. Pani Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego Anna Wende-Surmiak wyjaśniła trudny proces związany z nabyciem nieruchomości. Zastępcy Dyrektor, Pani Katarzyna Para oraz Pan Michał Murzyn w multimedialnej prezentacji udzielili szczegółowych informacji na temat procesu tworzenia Muzeum Palace.
W konferencji udział wzięli: Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane Pani Agnieszka Nowak Gąsienica, Kierownik Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Nowym Targu Pan Paweł Dziuban, Prezes Stowarzyszenia Muzeum Walki i Męczeństwa „Palace” Katownia Podhala Pani Lucyna Galica – Jurecka wraz z Członkami Stowarzyszenia oraz licznie przybyłe media.

Utworzenie Muzeum Palace jest możliwe dzięki wsparciu oraz przy współpracy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Małopolskiego, Urzędu Miasta Zakopane oraz Stowarzyszenia Muzeum Walki i Męczeństwa Palace – „Katownia Podhala”. Projekt pn. Utworzenie Muzeum Palace jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.